Główne odmiany drutów miedzianych stosowanych w przemyśle elektrycznym

Miedź jest bardzo przydatnym pierwiastkiem chemicznym, który jest plastyczny i posiada bardzo dobre ciepło i przewodnictwo elektryczne. Miedź znajduje swoje zastosowanie w różnych branżach, jak w przemyśle budowlanym jako materiał budowlany, w hutnictwie jako składnik stopu metali, jako surowiec przemysłowy, a co najważniejsze w przemyśle elektrycznym do produkcji drutów elektrycznych. W rzeczywistości miedź jest uważana za idealny metal do wykonywania przewodów z powodu różnych korzyści, jakie oferuje.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele rodzajów przewodów miedzianych stosowanych w przemyśle elektrycznym. Niektóre z nich są wymienione poniżej:

Drut miedziany cynowany: Proces wytwarzania powleczonego cyną drutu obejmuje trzy etapy. W pierwszym etapie określany jest rozmiar drutu przy użyciu elektrolitu (C.C Rod). W drugim etapie wykonywany jest proces renaturacji i wreszcie dokonuje się platynowania blachy. Druty miedziane powlekane cyną są stosowane głównie w maszynach przemysłowych, takich jak grzejniki, przyrządy wysokotemperaturowe itp.

Drut miedziany: Ten przewód jest wytwarzany przez owijanie wielu włókien cienkiej folii miedzianej wokół rdzenia włókienniczego. Ten przewód jest stosowany w miejscach zastosowania, gdzie wymagana jest największa elastyczność mechaniczna. Użycie tego przewodu jest bardzo popularne w przewodach telefonicznych, zwłaszcza w słuchawkach. Użycie tego przewodu można było również zaobserwować w urządzeniach audio, takich jak głośniki, głośniki i głośniki wysokotonowe.

Drut miedziany pleciony: Jak sugeruje nazwa, opleciony drut miedziany jest wytwarzany przez oplatanie kilku przewodów. Przewód pleciony jest najczęściej używany jako elastyczne złącze do urządzeń elektrycznych, kuchenek elektrycznych i akumulatorów. Przewody te można zaprojektować według indywidualnych wymagań.

Płaskie przewody miedziane: Ten przewód jest również znany pod inną nazwą, mianowicie płaski płomień miedzi. Ma doskonałą stabilność termiczną i jest powszechnie stosowany do produkcji komutatorów silników prądu stałego, a także wzmacniaczy silnikowych. Emaliowany płaski miedziany drut jest głównie używany w uzwojeniach kilku maszyn przemysłowych, transformatorów i urządzeń elektrycznych odpornych na działanie czynników chłodniczych.

Drut miedziany: Ten drut składa się z kilku małych przewodów, które po połączeniu tworzą duży przewód. Drut ściągnięty jest dość elastyczny, ale trwały i trwały w porównaniu do innych drutów o tej samej średnicy. Ta trwałość pochodzi z obecności cieńszych przewodów w przewodzie skręcanym. Drut siatkowy jest używany głównie jako materiał konstrukcyjny.