Wiele zastosowań złomu

Złom metalowy

Recykling złomu ma dobry sens ekonomiczny i środowiskowy. Zwrot „gospodarka o obiegu zamkniętym” mówi, że wszystkie produkowane rzeczy powinny być wykonane w taki sposób, aby później mogły zostać zdemontowane i odtworzone w ostateczny produkt końcowy, gdy oryginalny produkt utracił użyteczność dla konsumenta. Złom metalowy jest jednym z tych materiałów fundamentowych, które można przebudować na wiele nowych zastosowań.

Zastosowania przemysłowe

Metale złomu i aluminium są szeroko stosowane w budownictwie w projektach takich jak drogi i mosty. W branży transportowej może być stosowany do produkcji samochodów, samolotów i innych środków transportu. Kolejnym nowszym zastosowaniem jest detoksykacja ścieków przemysłowych. Złom metalowy jest również szeroko stosowany w produkcji pojemników, które są szeroko stosowane przez wiele firm. Wiele urządzeń jest również wykonanych ze złomu, zwłaszcza aluminium. Takie wykorzystanie złomu przez tak wiele branż pomogło środowisku, minimalizując potrzebę wydobywania zasobów naturalnych, które stają się coraz rzadsze. Złom metalowy jest również znacznie tańszy w użyciu przy wytwarzaniu tych przedmiotów.

Nowe i mocniejsze produkty metalowe

Złom miedziZłom metalowy z recyklingu można przekształcić w narzędzia wyższej jakości w procesie z użyciem elektrycznego pieca łukowego. Stal nierdzewna może być również wykonana w ten sposób. Złom miedzi jest wytwarzany przy użyciu niektórych takich samych procesów jak stal, które obejmują również procesy pieca zrębowego i pogłębiającego. Złom aluminiowy można również stopić w znacznie niższej temperaturze niż pierwotne aluminium, więc proces zużywa znacznie mniej energii. Dotyczy to w zasadzie wszystkich metali z recyklingu, które nie tylko oszczędzają energię, ale również emisję CO2. Chroni to nasze środowisko, a także zapewnia oszczędności ekonomiczne w procesie produkcyjnym, które następnie, mam nadzieję, przeniesiemy na konsumenta.

Domowe umeblowanie

Metalowe meble są często wykonane z przetworzonych metali i mogą być piękne i trwałe. Szybowce, ławki, stoły, a nawet lampy to tylko kilka mebli do domu, które zostały stworzone ze złomu. Gry z automatów są często tworzone przy użyciu złomu, a także niektórych naprawdę inteligentnych technologii w celu poprawy komfortu użytkowania.

Artystyczne zastosowania

Artystyczne zastosowaniaNiektórzy widzą kupę złomu i wyobrażają sobie dzieło sztuki. Został wykorzystany w pięknych rzeźbach artystów. Nawet ludzie, którzy nie są zawodowymi artystami, wykorzystują swoją kreatywność do tworzenia dzieł pięknych z różnych metali pochodzących z recyklingu i są dumni z tego, że wyświetlają je na ścianach swoich domów. Dekoracyjna kowalstwo ma własny styl artystyczny.

Pomagamy chronić nasze środowisko

Oprócz wspomnianych wcześniej zastosowań złomu, ważne jest, aby zwrócić uwagę, ile oszczędności ma dla naszego środowiska. Tylko przy użyciu stali poddanej recyklingowi dochodzi do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza o 86%. Zmniejszenie zużycia wody wynosi 40%, a zmniejszenie zanieczyszczenia wody wynosi 76%. Recykling złomu również zmniejsza rozmiar naszych składowisk.

Ponieważ branża recyklingu metali wciąż się rozwija, jestem pewien, że w przyszłości będzie jeszcze więcej zastosowań dla złomu. Recykling jest po prostu mądrą rzeczą do zrobienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *