Złom: jak czyścić przewód miedziany i używać go do zarabiania pieniędzy

miedzi

Pieniądze na starą linę, lub w tym przypadku drut

Złom jest bardzo dobrym sposobem zarobienia sobie trochę pieniędzy i dać domowi i garażowi dobry wypoczynek. Ale skąd wiesz, co to jest? Większość garaży posiada kolekcję lub zamieszanie brakujących części.

Ramy rowerowe, deskorolki, stare silniki samochodowe itp. Więc jak się zastanawiałeś, jak zarobić trochę złomu, jeśli nic o tym nie wiesz? Miedź jest jednym z tych metali, które naprawdę nie mają wiele uwagi, a większość ludzi odrzuci je bez myślenia o tym.

Co w Twoim domu jest zrobione z miedzi? Można prawdopodobnie pomyśleć o jednym lub dwóch bitych, jak czajnik lub kilka jugs lub waz. Brakuje jednak jednej i większej części gospodarstwa domowego. W rzeczywistości jest to tak biegły, że będziesz zaskoczony, gdy zrozumiesz, co to jest.

Drut.

Ile masz kabli w domu? Ten stary przedłużacz, który był używany w wolnym pokoju, zwinął się w kącie. Stare wtyczki komputerowe i przewody rzucone w szufladzie. Pobierz zdjęcie. Więc jak idziesz o zmianę tego drutu na coś, co zarobi trochę pieniędzy? Jak czyścić przewód miedziany jest prostym krokiem, który nauczy Cię jak łatwo jest przekształcić złom w gotówkę.

miedzi

Poznanie cygańskiego sposobu

Teraz nie mieszkałem od lat z Cyganem, nie zbierając nawyków złomu. Wróciłem do domu kilka razy, aby znaleźć kuchnię przejęty miedzianą liną związaną z klamkami. I stosy lśniących pasów miedzianych leżących na podłodze. Oczywiście większość ludzi czyści i złomuje metal na zewnątrz, ale rzeczą z miedzią jest to, że jeśli tylko czyści się miedź z drutu, można to zrobić wewnątrz domu. Ale czego potrzebujesz?

1. Bardzo ostry nóż

2. Magnes

3. Bardzo silne rękawiczki w ogrodzie, ponieważ nie chcesz dostać żadnego drutu w palcach. Paskudny.

4. Śrubokręt, młot, nóż Stanley lub zgarniacz. I oczywiście striptiz

5. Lżejsze.

Oczywiście, jeśli robisz to w środku, potrzebujesz obfitych gazet na podłodze, ponieważ małżonek może poczuć ochotę cię zabić! Fakt!

Więc dlaczego potrzebujemy magnesu?

Podwójnie sprawdzaj metale

Sprzedawcy złomu zawsze używają magnesu, aby upewnić się, że cały metal jest oddzielony w prawo. Miedź nie jest magnesowana. Kiedy trzymasz magnes w sobie, to tylko się wyślizgnie. Niektóre metale zostaną namagnesowane. Nie ma nic gorszego dla dealera złom, aby zobaczyć kogoś, kto nie ma pojęcia, do cholery robią, wejdź do złomu z dużym workiem i uśmiechem mówiąc: „Tu idziemy, mam cię w kimś”! Sprzedający na pewno nie będzie zadowolony. I co ważniejsze, otrzymasz tylko niewielką kwotę pieniędzy, robiąc to w ten sposób.

Z dwóch powodów. Jeden, będzie on automatycznie uznawany za metal drugiej klasy, co oznacza, że nie jest czysty. I dwaj, biedny dealer musi to rozwiązać.

Nie robisz sobie przysług, starając się, aby cięższy metal cięższy, pozostawiając resztki metalu na miedzi. Brass na przykład lub żelaza. Ciężar metalu jest rzeczy, które przyniosą Ci swoje pieniądze, jak kiedykolwiek gra w kasynie tutaj. Większy ciężar, więcej pieniędzy. Ale tylko wtedy, gdy jest czysty. Mieszanie metali spowoduje obniżenie klasy. Więc nie rób tego.

miedzi

Czysto i schludnie. Pakiet gotowy do pracy

Rurociągi miedziane są dość łatwe do rozpoznania. Wszyscy wiemy, jak błyszczące i czerwone to jest, jeśli jest zmieszane z mosiądzem lub cokolwiek innego, kolor będzie nudny. Nie zapomnij magnesu. Zapamiętaj? Więc jeśli masz miedziane rury, po prostu wyciąć ją w paski i upewnij się, że wszystko inne, takie jak plastikowe kraniki lub zęby są zdjęte.

Przewód miedziany można rozdrobnić na wiele sposobów. Możesz użyć wici do trzymania jednego końca, a następnie dostać parę stripperów drutowych i chwycić drut jedną ręką i pociągnąć ostro. To może zająć trochę czasu, ale jest to jeden z najlepszych sposobów na to. Zawsze owinąliśmy ją wokół uchwytu drzwi, a ja trzymam drut, podczas gdy jest on odpędzany na drugim końcu. Najlepiej trzymać go na długiej długości, robiąc to tak, jakby przeciąć ją w paski, to bardzo fiddly i prawdopodobnie stracić połowę miedzi.

Zawsze używamy noża Stanleya lub ostrego noża. Jest to szybsze, ale bardziej niebezpieczne, aby to zrobić w ten sposób. Jedno poślizg i możesz stracić palec, więc bądź ostrożny! Kiedy druciany jest drut, zawiń go w małą piłkę. Im jaśniej, tym lepiej. Ścisła jest równa wagi!

Oczywiście można palić plastikową powłokę drutu, tym szybciej, gdy opuszcza miedź prawie czyszczoną z tworzywa sztucznego, ale czarną. Jedynym problemem z tym jest, jeśli zostanie uszkodzony w płomieniach, zostanie uznany za stopień 2. Mniej pieniędzy.

Więc złom!

Więc pamiętaj, że śmieci w garażu nie może być śmieci, może to być trochę złota kopalnia, dobrze kopalnia miedzi!